Najlepsze targowiska w Dżakarcie.

Tradycyjne rynki (pasar) są bardzo ważną częścią codziennego życia Indonezji. To nie tylko miejsca, w których mieszkańcy kupują podstawowe produkty żywnościowe i zaspakajają inne, codzienne potrzeby. Rynek stał nieodłączną częścią stylu życia mieszkańców. Tak było od wieków. Odkrywamy przed wami najpopularniejsze rynki w Dżakarcie, od starych i tradycyjnych do nowych i modnych.

Rynek Mayestik
Ten rynek jest niezwykle popularny wśród mieszkańców Indonezji z powodu bardzo dobrej lokalizacji i szerokiego wyboru towarów. Jest szczególnie znany z kolekcji swoich tkanin. Na rynku co krok możemy natknąć się na stoiska krawców. Jeżeli planujemy uszyć coś sobie na zamówienie, musimy jednak pamiętać, że robi się to z zakupionego materiału. Zatem nie możemy przynieść wcześniej zakupionej tkaniny i poprosić o uszycie czegoś.

Rynek Santa
Ten tradycyjny rynek w południowej części Dżakarty został przekształcony w modne, młodzieńcze miejsce, które przyciąga hipsterów, młodzież oraz osoby z innych krajów. Część tego cudownego targowiska pozostaje tradycyjna. Sprzedaje się na niej artykuły spożywcze typowe dla Indonezji oraz inne towary. Natomiast na wyższym poziomie znajdują się modne kawiarnie, sklepy i restauracje. To taki indonezyjski rodzaj naszej galerii handlowej. Nie tylko miejsce zakupów, ale i spędzania wolnego czasu.

Tanah Abang
Tanah Abang jest znanym hurtowym centrum specjalizującym się w sprzedaży tekstyliów i odzieży. Wielu sprzedawców z całego miasta dostarcza swoje produkty właśnie na ten rynek, co oznacza, że ceny są niższe, niż gdzie indziej w Dżakarcie. Tanah Abang ma również sporą kolekcję strojów muzułmańskich.

Nowy rynek
Ten ogromny kompleks sprzedaje wszystko, od tkanin do indyjskich przypraw, od antyków do instrumentów muzycznych. Uważany za jeden z najstarszych rynków w Dżakarcie. Wielu sprzedawców prowadzi tutaj swoje sklepy od pokoleń. Ulice handlowe są również pełne niewielkich restauracji oraz stoisk z artykułami spożywczymi. Można tu dokonać sporych zakupów po atrakcyjnych cenach. Jednak pamiętajmy o jednej zasadzie. Targowanie się i negocjacje ze sprzedawcami to nasz święty obowiązek!

Ancol Art Market
W pobliżu Ancol Dreamland w północnej Dżakarcie znajduje się rynek sprzedający dzieła sztuki i rzemiosła artystów lokalnych. Turyści mogą znaleźć to zarówno rzeźby, jak i obrazy, a także tradycyjne szkatułki na biżuterię. Bardzo często prezentowane są one i sprzedawane przez swoich własnych twórców. Co ciekawe, na rynku tym odbywają się również liczne wystawy i spektakle artystyczne, które pozwalają utrzymać wyjątkowy artystyczny nastrój. To obowiązkowa atrakcja dla miłośników kultury i sztuki.

Glodok
Glodok znany jest także, jako Dzielnica Chinatown w Dżakarcie. Tutejsze ulice pełne są magazynów, sklepików i stoisk sprzedających każdy rodzaj asortymentu od żywności i ziół, przez odzież i tkaniny, po urządzenia elektroniczne. Dla turystów z pewnością najbardziej godne uwagi są chińskie przedmioty i pamiątki takie, jak latarnie, odzież i rozmaite ozdoby.

Taman Fatahillah
Ten targ zlokalizowany jest w turystycznej dzielnicy starego miasta Kota Tua. Sprzedawcy uliczni oferują swoje towary wzdłuż Taman Fatahillah, sprzedając zabawki, ubrania i upominki. Można tutaj połączyć dwa rodzaje aktywności. Zwiedzić zabytkowe budynki i muzea, których w Kota Tua jest co nie miara, a przy okazji kupić lokalne wyroby rzemieślnicze i pamiątki. Możemy nawet zrobić sobie tymczasowe tatuaże lub zamówić portret rysowany przez lokalnych artystów

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!