Niezapomniany urlop w USA

Trudno wyobrazić sobie państwo bardziej zróżnicowane niż Stany Zjednoczone. Z jednej strony to kraj, w którym królują niesamowite  parki narodowe z unikatowymi obiektami, z drugiej kraj kojarzący się z  gigantycznymi metropoliami i światowymi stolicami biznesu, sztuki i  handlu. Wycieczki do Stanów Zjednoczonych najczęściej wiąże się ze zwiedzaniem wielu stanów i czerpaniem z dobrodziejstw typowych dla  północy, południa, wschodu i zachodu Ameryki. Jakie atrakcje czekają tam  na turystów?

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Jest to jeden z najstarszych parków narodowych w Stanach  Zjednoczonych. To właśnie tutaj znajduje się najpotężniejszy kanion na  całym świecie, który w najszerszym miejscu ma aż dwadzieścia dziewięć  kilometrów i jest głęboki na 1857 metrów. W związku z niesamowitymi  widokami powstało tutaj wiele punktów widokowych. Jednym z nich jest na  przykład platforma widokowa Skywalk, która jest najwyżej położonym  balkonem na świecie. Warto podkreślić, że cały park znajduje się na  liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Park Narodowy Yellowstone

Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych parków narodowych na  całym świecie, a znajduje się na terenie trzech stanów: Montany, Idaho i  Wyoming. Jest jednym z najstarszych parków narodowych na całym świecie,  a jego powstanie datuje się na 1872 rok. Na terenie parku znajdują się  gejzery, wulkany błotne, wodospady, fumarole i gorące źródła, które w  sumie kreują zupełnie unikatowy krajobraz. Jest on też domem dla wielu  gatunków zwierząt takich, jak niedźwiedzie brunatne, pumy, rysie  kanadyjskie, bieliki amerykańskie oraz wiele innych. Najsłynniejszą  atrakcją parku są gorące źródła, w których woda może mieć nawet 70  stopni Celsjusza, i które ze względu na skład chemiczny i obecność sinic  mają różne kolory.

Nowy Jork - miasto marzeń

Nowy Jork to największa metropolia na świecie, a także światowa  stolica sztuki, mody, handlu, technologii i mediów. Znane przysłowie  mówi, że jeśli uda Ci się odnieść sukces tutaj, to uda się wszędzie.  Miasto to kojarzy się przede wszystkim z panoramą, w której królują  efektowne drapacze chmur oraz barwnym Times Square. Wbrew pozorom  znajduje się tutaj sporo miejsca na zieleń, a słynne parki, z Central  Parkiem na czele, stanowią płuca gigantycznej metropolii. Do  najważniejszych obiektów w mieście należą Empire State Building, z  którego można podziwiać piękną panoramę miasta, a także Statua Wolności  będąca prezentem od Francuzów.

Mount Rushmore - poznaj amerykańskich prezydentów

Nie można mówić o pełnych wakacjach w Stanach Zjednoczonych, jeśli  nie zobaczy się tam najsłynniejszej góry na kontynencie. Mount Rushmore  znajduje się w Dakocie Południowej, a swoją popularność zawdzięcza  niezwykłej formie. Potężna granitowa skała w ciągu czternastu lat  przeistoczyła się w pomnik prezentujący wizerunki czterech amerykańskich  prezydentów, a mianowicie George'a Washingtona, Thomasa Jeffersona,  Abrahama Lincolna oraz Theodore'a Roosevelta. Ciekawostką jest fakt, że  za wyrzeźbionymi twarzami znajduje się kanion, w którym stworzono  specjalną komnatę. Umieszczono w niej emaliowane płyty z Deklaracją  Niepodległości, Konstytucją oraz biografiami czterech prezydentów.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!