Kubańskie wakacje - pozytywna energia w zasięgu ręki!

Republika Kuby to państwo wyspiarskie znajdujące się w Ameryce Północnej. To wypełnione po brzegi pozytywną energią miejsce kojarzy się przede wszystkim z salsą, przygotowanymi na kobiecych udach cygarami oraz mojito. Z miejscem tym wiąże się również ciekawa i dosyć zawiła historia, kulturowe bogactwo i niebywała ilość miejsc godnych odwiedzenia. Z całą pewnością Kuba jest jednym z tych państw, które mogą poszczycić się ofertą turystyczną skierowaną do turystów o bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach. Na przykład, Kuba all inclusive jest idealna dla tych, którzy pragną relaksować się na pięknych plażach, cieszyć się słońcem i błękitem morza, a jednocześnie korzystać z pełnej obsługi  Jakie miejsca warto zobaczyć, będąc w tym regionie świata?

Wizyta w stolicy

Hawana jest usytuowana tuż nad Zatoką Meksykańską i cieszy się mianem największego miasta na całej wyspie. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie swojej kubańskiej przygody. Tętniące życiem miasto energetyzuje na każdym kroku i sprawia, że zachwytom nie ma końca. Dodać do tego należy niezachwiany optymizm Kubańczyków oraz niekończące się zasoby pozytywnej energii i mamy przepis na udany i z pewnością niezapomniany urlop. Będąc w stolicy, warto przede wszystkim udać się do kubańskiego Central Parku. Znajduje się w samym centrum miasta i dla mieszkańców jest sercem Hawany. Znajduje się tutaj cenione Museo Nacional de Bellas Artes oraz The Great Theatre of Havana Alicia Alonso. Koniecznie trzeba udać się do starej części miasta, gdzie mieści się jeden z najsłynniejszych placów w całej Kubie. Plac Katedralny został stworzony na bagnach, które sukcesywnie osuszano. W pierwszej połowie XVIII wieku zbudowano tutaj przepiękną katedrę, która dzisiaj cieszy się mianem jednej z największych atrakcji.

Trynidad

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Tryninad to jedno z najbardziej obleganych miejsc na wyspie. To miasto, w którym można poczuć, iż czas zatrzymał się tutaj dawno temu. Powiew historii jest odczuwalny niemal na każdym kroku za sprawą architektury, która została wpisana na listę UNESCO. Znajdziemy tutaj mnóstwo pozostałości kolonialnych. Niesamowity klimat wynika również z brukowanych uliczek oraz faktu, że w Trynidadzie jednym z najpowszechniejszych środków transportów wciąż są konie. To niezwykle klimatyczne miasto, którego warto uwzględnić w swoim planie zwiedzania.

Valle de Viñales

Miłośnicy spędzania czasu na łonie natury powinni udać się do Valle de Viñales. Ta wspaniała dolina znajduje się w zachodniej części Kuby, w górach Sierra de los Órganos. To miejsce niegdyś słynęło przede wszystkim z uprawy tytoniu na szeroką skalę. Malownicze i pokryte zieloną roślinnością góry otaczające dolinę są znakiem rozpoznawczym tego regionu. Warto również dodać, że cały krajobraz został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niespełna kilka kilometrów od doliny można podziwiać legendarny mural namalowany na zlecenia samego Fidela Castro.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!