Wymarzony urlop w państwie faraonów

Egipt to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji, gdy mowa o północnej części Afryki. Dla wielu osób największą zaletą tego kraju są malownicze rafy koralowe i możliwość poznawania pasjonującego podwodnego świata. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna zachęca do wypoczynku w tym zakątku świata. Nie należy jednak zapominać o bogatej historii Egiptu, w którym niegdyś panowali faraonowie. To kraj, który pobudza wyobraźnię, przenosząc nas tym samym do fascynujących czasów starożytnych. Na terenie całego kraju znajdziemy mnóstwo pozostałości dowodzących wielkości starożytnych mieszkańców Egiptu. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności?

Najważniejsze atrakcje wycieczki do Egiptu

Nie można być w Egipcie i nie zobaczyć wspaniałych piramid w Gizie. Są one wizytówką tego państwa i dowodem na to, że już w starożytności żyli wybitni architekci. Giza znajduje się w północno-wschodniej części Egiptu, nieopodal delty Nilu. Trzy grobowce o kształcie ostrosłupów od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, będąc nieprzerwanie przedmiotem badań archeologów z różnych zakątków świata. Największym grobowcem jest piramida Cheopsa. Nieco mniejsza należała do Chefrena, a najmniejsza z całej trójki do Mykerinosa. Warto dodać, że za dodatkową opłatą będzie można wejść do wnętrza piramidy Cheopsa. Warto skorzystać z takiej możliwości, by przekonać się na własnej skórze o geniuszu starożytnych architektów i by odetchnąć nieco od egipskich upałów - w środku panuje nieco niższa temperatura.

Dolina Królów

Zdecydowanie warto wybrać się w rejony Teb Zachodnich, a mianowicie do Doliny Królów. To jedno z najsłynniejszych miejsc w całym Egipcie niegdyś stanowiło skarbnicę największych znalezisk archeologicznych. To właśnie na tym pustynnym terenie w starożytności chowano faraonów. Taka wiedza w XVIII i XIX wieku stała się motorem do działania dla całych grup archeologów, którzy pragnęli dokonać w tym miejscu przełomowego odkrycia. Po wielu latach niepowodzenia udało się to Howardowi Carterowi. W 1922 roku Carter znalazł grobowiec Tutenchamona w nienaruszonym stanie. To niebywałe odkrycie stało się sensacją na skalę międzynarodową. Entuzjaści interesujący się historią starożytnego Egiptu z pewnością powinni zobaczyć to enigmatyczne i z pewnością skrywające jeszcze wiele tajemnic miejsce.

Lazurowe wody Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh znajduje się w azjatyckiej części Egiptu i stanowi jedno z najbardziej obleganych miejsc w całym kraju. Mieści się tutaj wspaniały kurort po brzegi wypełniony luksusowymi hotelami i miejscami, których jedynym celem jest zapewnienie turystom odpoczynku i królewskich warunków. Warto dodać, że miasto znajduje się dokładnie pomiędzy dwoma parkami narodowymi — Ras Muhammas oraz Parkiem Narodowym Świętej Katarzyny. Warto dodać, że nieopodal znajduje się Góra Synaj, zwana również Górą Mojżesza. To właśnie tutaj Bóg Jahwe miał przekazać Mojżeszowi dwie kamienne tablice, na których zostały wyryte przykazania.

 

>> https://planetescape.pl/kraj/egipt/ <<

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!