Cudowne wakacje na Zanzibarze

Afryka to kontynent, który posiada wiele malowniczych miejsc. Jednym z nich jest wyspa Zanzibar, która od kilku lat staje się coraz popularniejszym kierunkiem naszych wycieczek. Dlaczego warto się tam udać? Sprawdzamy.

Zanzibar w pigułce

Zanzibar to wyspa zlokalizowana jest w Tanzanii. Jest ona unikatowym miejscem w Afryce, które posiada charakterystyczny klimat oraz atrakcje. Wiele osób decyduje się na wycieczkę na Zanzibar ze względu na odmienny sposób postrzegania czasu. Dobra rozpoczyna się tu od godziny 6 rano. Tubylcy zachęcają odwiedzających do zrezygnowania z pośpiechy, który na wyspie jest niewskazany. Czas płynie tutaj spokojnie oraz wolno.

Zanzibar i jego historia

Wczasy na Zanzibarze to nie tylko odpoczynek. To również możliwość doświadczenia historii na własnej skórze. Zanzibar za czasów kolonizacji przejęty był przez Arabów oraz Persów. Następnie od połowy XIX wieku nieustannie rozdzielany był w rękach Brytyjczyków, Niemców oraz Francuzów. W tym czasie rozwijało się niewolnictwo, którego historię możemy podziwiać do dziś. Na Zanzibarze turyści są w stanie odwiedzić Mangapwani, czyli miejscowość zlokalizowaną na północy wyspy. To właśnie tam znajduje się słynna Jaskinia Niewolnicza, w której przetrzymywano niewolników pracujących na plantacjach. Miejsce posiada liczne zabytki, które związane są z czasami niewolniczymi. Przy wybrzeżu turyści mogą zobaczyć baraki, nazywane Komnatami Niewolników.

Atrakcje Zanzibaru

Ekskluzywne wakacje na Zanzibarze to również wiele innych zabytków, które związane są bezpośrednio z przyrodą. Jednym z nich jest Park Narodowy Jozani, który jest ostatnim endemicznym lasem deszczowym na wyspie. Park turyści często zwiedzają z przewodnikiem, który oprócz opowiadania o gatunkach zwierząt oraz roślin wspomina również o ich zastosowaniu. Unikalnym gatunkiem drzew są mangrowce, które potrafią odżywiać się zasoloną wodą.

Egzotyczne podróże na Zanzibar to również możliwość zobaczenia farmy motyli, która może pochwalić się mnogością gatunków owadów występujących jedynie na tej wyspie. Butterfly Center, bo tak nazywa się miejsce, obfituje w różnobarwne gąsienice oraz dorosłe osobniki. Często trafiają one do ogrodów zoologicznych lub prywatnych kolekcjonerów na całym świecie.
Zanzibar to unikalna kraina, która zachwyci każdego podróżnika. Warto udać się tam na wakacje ze względu na mnogość niezapomnianych miejsc i atrakcji.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!