Rajskie wakacje w Sri Lance

Sri Lanka to niezwykle ciekawe państwo znajdujące się w południowej części Azji. Zachwyca różnorodnymi krajobrazami, począwszy od górskich terenów, a skończywszy na rajskich plażach z białym piaskiem otoczonych bujną roślinnością. To kraj, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystycznym. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż posiada niezwykle rozbudowaną ofertę i miejsca spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Sri Lanka słynie przede wszystkim z cejlońskiej herbaty, uznawanej za jedną z najlepszych na świecie oraz aromatycznej kuchni, często doprawianej ostrymi przyprawami. Jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w tym cudownym zakątku świata?

Z wizytą w stolicy

Kotte dopiero od pierwszej połowy lat osiemdziesiątych pełni funkcję siedziby parlamentu i rządu kraju. Znajduje się nieopodal dawnej stolicy Kolombo. To zdecydowanie obowiązkowe miejsce dla każdego turysty przybywającego do Sri Lanki. Wyjątkowe wakacje warto rozpocząć od wizyty w Beddegana Wetland Park, urokliwego miejsca wypełnionego egzotycznymi ptakami i kolorowymi motylami. Ten pięknie zaaranżowany park stanowi jedną z największych atrakcji Kotte. Na terenie całego obiektu umieszczono charakterystyczne drewniane kładki umożliwiające swobodne przemieszczanie się po najpiękniejszych zakątkach bez niszczenia cennej przyrody. Zdecydowanie warto udać się nad Diywanna Lake, które znane jest również jako Parliament Lake. Z wybrzeża można podziwiać budynek parlamentu, który został usytuowany na sztucznej wyspie.

Lwia skała

Sigirija to jedno z tych miejsc, które na turystach robi największe wrażenie. Lwia Skała z charakterystycznym płaskim szczytem liczy sobie 180 metrów wysokości. To właśnie na szczycie skały znajduje się legendarne stanowisko archeologiczne. W V wieku wybudowano tutaj pałac oraz twierdzę, a sama skała jest kolosalnym kawałkiem magmy, który z kolei jest pozostałością po nieaktywnym już wulkanie. Starożytne miasto wznosi się majestatycznie nad terenami pokrytymi bujną roślinnością.

Kandy

Kandy to stolica Prowincji Centralnej i jednocześnie miejsce słynące z ogromnej ilości zabytków. Nic zatem dziwnego w tym, że dla wielu turystów jest jednym z najważniejszych miejsc do zwiedzenia. To właśnie w Kandy znajduje się legendarna Świątynia Zęba, w której rzekomo przechowywane jest ząb Buddy. Warto udać się do Pałacu Królowych, w którym obecnie mieści się Muzeum Narodowe mogące pochwalić się wieloma eksponatami pochodzącymi z okresu przedkolonialnego. Na terenie Kandy znajduje się również Muzeum Słonia Radży. W tym miejscu najważniejszym eksponatem jet wypchany słoń, który w drugiej połowie lat osiemdziesiątych prowadził procesję Esala Perahera.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!