Najmniej znane zakątki Indonezji

Indonezja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, które przyciągają turystów z całego świata. Wspaniałe plaże, krystalicznie czysta woda i tysiące ciekawych wysp do odwiedzenia. Większość podróżujących zmierza do najsłynniejszych pod względem turystycznym miejsc takich, jak Bali, Dżakarta lub Wyspy Komodo. Jednak Indonezja ma o wiele więcej do zaoferowania. Oto kilka przykładów miejsc, które warto odwiedzić w Indonezji, aby uniknąć tłumu turystów i poznać nieznane oblicze tego fascynującego kraju.

Jezioro Kelimutu
Jezioro Kelimutu jest doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę w trakcie podróży po Indonezji, zwłaszcza, że nie jest trudno dostać się do niego. Co sprawia, że jezioro jest unikalne w skali świata? Jego wody mienią się różnymi kolorami i często zmieniają swoją barwę. Wszystko za sprawą minerałów zawartych w otaczających je skałach. Widoki są tutaj spektakularne, szczególnie przy zachodzącym słońcu. Jezioro leży na wyspie Flores, która jest doskonałym miejscem na nocleg. W lokalnych restauracjach skosztujemy tradycyjnych indonezyjskich specjałów. Do ciekawych atrakcji należy także wycieczka do wodospadu Cunca Wulang. 

Wyspy Togian
Wielu turystów porównuje Wyspy Togian do dzikich obszarów Malediwów. Białe, piaszczyste plaże, turkusowa woda morska, urocze wioski, piękne miejsca do snorkelingu i nurkowania. Trudno tam dotrzeć, ale jeszcze trudniej opuścić to miejsce, bo ma w sobie coś magicznego. Te dziewicze wyspy, zlokalizowane są w północnej części Sulawesi, są świetne do ucieczki od chaosu miejskiego Indonezji. Dostawy energii elektrycznej są nieregularne, nie ma połączenia internetowego, a sygnał telefoniczny pojawia się sporadycznie. To, w połączeniu z przyjaznymi mieszkańcami wyspy, czyni je idealnym miejscem błogiego wypoczynku.

Batu Kuras
Batu Curas to mała wioska rybacka w regionie Wschodniego Parahyangan, na południowym wybrzeżu Jawy, około godziny jazdy od popularnego nadmorskiego kurortu Pangandaran. Główne atuty Batu Karas to plaże, doskonałe miejsca do uprawiania surfingu i lokalne życie na wsi. Plaże w Batu Karas są zaskakująco czyste według indonezyjskich standardów. Jeśli wyjdziemy ze wsi, w kierunku wschodnim lub południowo-wschodnim od głównej plaży, można znaleźć ładne, zaciszne czarne plaże.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!