Indonezja - gdzie warto się udać?

Indonezja - gdzie warto się udać?

Republika Indonezji to wyspiarskie państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części Azji i w Oceanii. Warto podkreślić, że jako państwo wyspiarskie plasuje się na pierwszym miejscu pod względem wielkości powierzchni. To zróżnicowany kraj pod względem mieszkańców. Szacuje się, że jest zamieszkany przez ponad dwieście grup etnicznych, aczkolwiek językiem urzędowym jest indonezyjski. To państwo pełne fascynujących kontrastów, ale także powiew orientu dla turystów z innych zakątków świata. Szacuje się, że każdego roku jest odwiedzane przez miliony turystów. Co warto zobaczyć w tym cudownym kraju?

Najpiękniejszy wodospad świata

Indonezja to kraj wyspiarski, aczkolwiek warto mieć świadomość tego, że tak naprawdę jest usytuowana na ponad siedemnastu tysiącach większych i mniejszych wysp. Panuje tutaj iście rajski klimat. Niektóre wyspy w sposób szczególny wyróżniają się na tle pozostałych. Jedną z nich z pewnością jest Jawa, na której usytuowana jest stolica państwa - Dżakarta. To wyspa pełna niespodzianek. Jedną z nich zdecydowanie jest wspaniały wodospad Coban Sewu znajdujący się pomiędzy dwiema dzielnicami. Woda spływa po klifach o zaokrąglonym kształcie, co sprawia, że widok zapiera dech w piersiach, a miejsce od lat cieszy się zainteresowaniem fotografów z całego świata.

Prambanan

Również na Jawie znajduje się fantastyczny zabytkowy zespół świątynny o nazwie Prambanan. Szacuje się, że kompleks powstał w IX wieku. Od trzydziestu lat znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Misternie wykonane wieżyczki robią kolosalne wrażenie. I choć obecnie jest to właściwie pozostałość o charakterze ruiny, to jednak z perspektywy mieszkańców jest to nadal dosyć istotne miejsce na mapie całej Indonezji.

Małpi Las

 Małpi Las w Ubud na Bali to zdecydowanie miejsce, do którego warto się wybrać. Niezwykle klimatyczne miejsce, ale również szansa na przeżycie doskonałej przygody. W obrębie lasu znajduje się światynny kompleks, a to wszystko w otoczeniu bujnej tropikalnej roślinności, która nadaje całości niepowtarzalnego uroku. Niezaprzeczalną atrakcją tego miejsca są również makaki, których jest tutaj przeszło tysiąc. Warto pamiętać o tym, że to dosyć rozbrykane istoty, które bez skrupułów podkradają gadżety, wyrywając je z rąk turystów. Warto posiadać coś na wzór okupu w postaci smacznej przekąski, gdyż może być ona jedynym sposobem na odzyskanie telefonu komórkowego czy innych akcesoriów. Ubud przyciąga turystów również ze względu na obecność niezwykle malowniczych tarasów ryżowych. Znajdują się w wiosce o nazwie Jatiluwih. Co więcej, z tego punktu rozpościera się fantastyczny widok na pobliski wulkan. Bali to wyspa, w której tarasy ryżowe królują. Ryż z tego również powodu pojawia się w wielu regionalnych posiłkach. Turyści na ogół zachwycają się zapachem ryżu unoszącym się w powietrzu niemal na całej wyspie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!