Wszytsko, co powienieneś wiedzieć przed wyjazdem do Indonezji

Indonezja jest ogromnym, tajemniczym archipelagiem o odmiennych wyspach i zróżnicowanych kulturach. Błękitne morze, wulkany, gęsta dżungla, cuda przyrodnicze i kulturowe. Na turystów czeka mnóstwo miejsc do odkrycia. Jednak przed wyjazdem warto, choć trochę poznać ten niezwykły kraj.

Sprawdź koniecznie luksusowe wakacje w Indonezji.

Indonezja jest bardziej kontynentem, niż krajem
Indonezja jest duża. Bardzo duża. Obejmuje ona obszar terytorialny przekraczający 5 milionów kilometrów kwadratowych. Popatrzmy na mapę, a przekonamy się, że odległość pomiędzy Bandą na zachodzie, a Irian Jaya na wschodzie kraju jest niemal tak duża jak szerokość Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje to odzwierciedlenie w różnorodności ludności, geografii, życia morskiego, kuchni, przekonań religijnych i gospodarki. Trudno, aby tak olbrzymi obszar był jednorodny.

Indonezja jest krajem konserwatywnym
Większość Indonezyjczyków, zwłaszcza kobiet, jest konserwatystami. Więc jeśli planujemy wyruszyć w podróż do tego kraju, pamiętajmy, aby spakować właściwe ubrania. Nie używajmy skąpych części garderoby, zamiast tego wybierz ubrania, które mogą przykryć ramiona, dekolt i kolana. Unikniemy w ten sposób pełnych dezaprobaty spojrzeń, a nawet uwag pod naszym adresem. Strój jest szczególnie ważny, gdy chcemy zwiedzać tutejsze świątynie.

Pierścień Ognia
Indonezja znajduje się w tak zwanym Pierścieniu Ognia - obszarze, w którym trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów są powszechnym zjawiskiem. Ścierają się tutaj bardzo gwałtownie płyty tektoniczne, powodując często gwałtowne zjawiska sejsmiczne. Indonezyjczycy są już przyzwyczajeni do wstrząsów i erupcji. Jednak turyści bywają nimi bardzo zaskoczeni… i przerażeni.

Szacunek dla tradycji
Indonezja jest krajem, gdzie poszanowanie norm i tradycji jest wysoce praktykowane. Jednym z częstych zwyczajów jest obdarowywanie gospodarzy miejsc, które odwiedzamy. Brak podarku może zostać odczytany, jako nieuprzejmość. Gdy zamierzamy kupić lub przygotować prezent, musimy wziąć pod uwagę przekonania religijne jego adresatów, ponieważ wielu mieszkańców Indonezji jest muzułmanami. W tym przypadku podarek w postaci np. butelki alkoholu, jest bardzo niestosowny. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!