Najpiękniejsze plaże Indonezji

Do archipelagu Indonezji należy ponad siedemnaście tysięcy wysp, więc nie trudno powiedzieć, że Indonezja słynie z najpiękniejszych plaż. Czasami pojawiają się głosy rozczarowanych turystów, którzy spędzili swoje urlopy na Bali, którzy skarżyli się, że plaże wcale nie są aż takie piaszczyste, a na dodatek zaniedbane i brudne. Aby uniknąć nieprzyjemnych wspomnień przed podróżą do tego pięknego kraju warto poczytać o miejscach, w które warto się wybrać, a najlepiej zrobić to z niezależnych źródeł (czyli nie ze stron biur podróżniczych). Dzisiaj stworzyliśmy dla was krótką listę polecanych przez podróżników indonezyjskich plaż. Oto ona.

Plaże na Gili Islands
Trzy wyspy Gili położone są tuż przy znanej wyspie Lombok i w niedalekim sąsiedztwie popularnego Bali. W porównaniu do ich sąsiadów na Gili nie przybywa zbyt wielu turystów, dlatego ceny nie są wygórowane, a miejsca bardziej zadbane. Gili Islands są tak kameralne, że ruch samochodowy na nich nie istnieje, za to można spotkać wielu spacerowiczów – wszystkie z trzech wysp z powodzeniem obejdziemy plażą w nie dłużej niż trzy godziny. Poza spacerami znajduje się tu całkiem sporo świetnych miejscówek do nurkowania i ładna rafa koralowa. Jeśli chodzi o plaże, cieszą się bardzo dobrymi opiniami, szczególnie te należące do Gili Meno, z których można podziwiać niezapomniane zachody słońca w tle z balijskimi wulkanami.

Lombok
Jeśli będziecie na Gili Islands, koniecznie wpadnijcie na sąsiadujący Lombok. Najbardziej oddalaną na zachód Lomboku jest plaża Selong Belanak, która stwarza świetne warunki dla początkujących surferów. Wielu zachodnich turystów relaksuje się na wynajętych leżakach, o kąpiele słoneczne tutaj nietrudno, bo na plaży nie ma praktycznie żadnego cienia – więc osoby wrażliwe na słońce powinny uważać. Po drodze warto zajrzeć na plażę Mawon oraz znajdującą się trochę dalej, Tanjung Aan. Pomimo wrażenia lekkiego chaosu, każdy może znaleźć tu dla siebie ustronny kącik i w ciszy kontemplować otoczenie. Zdecydowanym plusem plaż na Lomboku są restauracje, w których serwuje się bardzo dobre indonezyjskie potrawy za niewielkie pieniądze.

Wyspa Kei
Plaże na wyspie Kei zdecydowanie wygrywają w naszym małym przewodniku. Sama wyspa zachwyca wyjątkową urodą – należy do wysp archipelagu Moluki i posiada 12 kilometrową plażę Pasir Panjang. Co jest tutaj charakterystyczne? Drobny biały piasek oraz turkusowa woda, która przez cały rok ma przyjemną temperaturę. Na wyspie Kei istnieje możliwość wynajęcia łódki, którą można dopłynąć do okolicznych bezludnych wyspek i spędzić dzień eksplorując nieodkryte ścieżki. Na Kei również można wynająć drewniane domki postawione tuż przy plaży i cieszyć się pięknym widokiem podczas śniadania.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!