6 najpiękniejszych pałaców w Indonezji

Wiele zabytkowych budynków i miejsc w Indonezji jest starszych od samego kraju. Pochodzą one z czasów, kiedy ta cudowna kraina rządzona była przez oddzielne starożytne królestwa. Historyczne i kulturowe dziedzictwo tych królestw jest dziś niezwykle cenione. Miejsca będące świadkami zamierzchłych czasów są często odwiedzane, a ciekawe historie opowiadane przez pokolenia. Odkryj z nami najbardziej interesujące i najpiękniejsze pałace w Indonezji.

Keraton Ngayogyakarta Hadiningrat
Położony w przepięknie utrzymanym bujnym lesie, w zabytkowym mieście Yogyakarta, pałac ten został zbudowany w 1700 roku dla królewskiej rodziny z Yogyakarta. Od tego czasu pałac został zbombardowany, wskrzeszony na nowo, zmodyfikowany, ucierpiał na skutek licznych klęsk żywiołowych i był kilkukrotnie przebudowywany. Kompleks nadal służy, jako funkcjonalny budynek dla lokalnych władz, ale turyści mogą zwiedzić niektóre fragmenty starożytnego pałacu, w tym muzeum wypełnione starożytnymi artefaktami należącymi do sułtanatu.

Pałac Królewski w Ubud (Puri Saren Agung)
Ten znakomity pałac z charakterystyczną architekturą balijską stanowił centrum Królestwa Ubud. Ubud było i nadal jest ośrodkiem sztuki i kultury Bali. Znajduje to odzwierciedlenie w wyrafinowanym pałacu, w którym regularnie odbywają się występy kulturalne, od muzyki tradycyjnej przez teatr, po taniec. Potomkowie starożytnej rodziny królewskiej nadal mieszkają w tym pałacu, ale niektóre części budynku są otwarte dla turystów. Mogą oni obserwować tradycyjne, imponujące wnętrza ozdobione rzeźbami w balijskim stylu.

Zamek wodny Taman Sari
W latach pięćdziesiątych XVIII wieku zamek wodny pełnił funkcję twierdzy i obiektów rekreacyjnych dla królewskiej rodziny sułtanatu Yogyakarta. Piękny kompleks pałacowy z orzeźwiającymi, dużymi basenami oferuje również pokoje do medytacji, nauki i wypoczynku. Na jego terenie znajdują się między innymi sztuczne jezioro oraz zadbane ogrody. Obecnie pałac traktowany jest, jako atrakcja turystyczna, a goście mogą zwiedzać go z zewnątrz i podziwiać jego wnętrza.

Pałac Maimun
Ten historyczny punkt w Medanie, na północnej Sumatrze, należał do sułtanatu Deli, założonego w 1888 roku. Zaprojektowany przez architekta europejskiego, pałac jest ceniony za eklektyczne wnętrza z elementami dziedzictwa kulturowego Malaju, architekturą Bliskiego Wschodu i ozdobami holenderskimi. Widać w tym zabytku wpływy architektury hiszpańskiej i włoskiej. Obecnie służy, jako muzeum, prezentując różne historyczne artefakty, fotografie i broń.

Keraton Kasepuhan Cirebon
Jest to najstarszy pałac, jednego z najstarszych starożytnych królestw islamskich w Indonezji. Kompleks pałacowy jest niezwykle dobrze utrzymany. Został zbudowany w 1447 roku i jest zadziwiającą mieszanką architektury z Sundanu, stylu jawskiego, holenderskiego, islamskiego i chińskiego. Chociaż Cirebon jest administracyjnie częścią Republiki Indonezji, potomkowie Sułtana nadal mieszkają w pałacu. Mimo to turyści mogą zwiedzić część pałacu, w tym muzeum, które prezentuje dziedzictwo królewskie i starożytny rydwan.

Pałac Siak Sri Indrapura
Położony w prowincji Riau na wyspie Sumatra, pałac ten należał do sułtanatu Siak Sri Indrapura, który panował od 1723 roku aż do uzyskania niepodległości przez Indonezję w 1945 r. Pałac został zaprojektowany przez niemieckiego architekta po tym, jak sułtan podróżował przez Europę, a więc architektura obejmuje zarówno wpływy europejskie, jak i malajskie. Wnętrze pałacu wypełnione jest ozdobami i meblami z Europy. Turyści mogą obserwować różne rodzaje broni, naczyń i instrumentów muzycznych używanych przez rodzinę królewską.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!