Balijskie skarby i dziewicze plaże Lomboku

Indonezja to miejsce magiczne. Warto w trakcie jednej podróży poznać jej różne oblicza. Wyjazd rozpoczyna się od pobytu na kosmopolitycznej plaży Seminyak. To niemal kultowe miejsce dla turystów odwiedzających Bali. Mamy tu do dyspozycji długą, bardzo szeroką plażę, mnóstwo dobrych restauracji, kosmopolitycznych barów, wyjątkowo tanich salonów masażu oraz przeróżnych butików z balijskimi wyrobami. Niektórzy turyści zaczynają tutaj swoją podróż i tutaj ją kończą, nie ruszając się nawet z tego miejsca. Tymczasem tyle jest miejsc wartych odwiedzenia.

Ubud - miejsce na odpoczynek

Nieopodal znajduje się przecież Ubud, przez wielu nazywane kulturową stolicą Bali. Przepiękne miasteczko, w którym można odpocząć nieco od zgiełku i tłumu przyciąga turystów pragnących poznać Bali od podszewki, zwłaszcza zaś zobaczyć jego kulturalną stronę. Można tu obejrzeć słynny balijski balet. Taniec – trans, który wykonywany jest przez setkę Balijczyków wokół ogniska robi ogromne wrażenie.  Posłuchamy tu także balijskiej muzyki - gamelanu. W Ubudzie nie można przeoczyć Małpiego Lasu, gdzie zetkniemy się z setkami małp spacerującymi swobodnie pomiędzy hinduistycznymi świątyniami. Ubud to również doskonała okazja, by zapoznać się ze sztuką i rzemiosłem Bali. Spacer wśród prawdziwych tarasów ryżowych, rozkoszowanie się smakami najlepszych balijskich restauracji i relaks w śmiesznie tanich spa i salonach masażu daje szansę na wyjątkowy odpoczynek. Ubud jest również idealną bazą wypadową do raftingów, trekkingów i wszelkich innych form aktywności.

Wizyta w balijskiej wiosce

Ogromną atrakcją okaże się z pewnością wizyta na prawdziwej balijskiej wsi. Nie spotkamy tu tabunów turystów. Będziemy natomiast mieli niewiarygodną okazje pomieszkać wśród tarasów ryżowych i zobaczyć z bliska życie i pracę mieszkańców. Pyszne potrawy balijskie, możliwość spotkań z lokalnym szamanem, masaże, a nawet kurs gotowania…  tak poznaje się wyjątkowe miejsca od kuchni.  

Plaża obowiązkowo!

Po aktywnie spędzonym czasie możemy wrócić na plażę i to plażę nie byle jaką. Biały piasek, krystalicznie czysta woda, niezwykłe górzyste krajobrazy wraz z dominującym nad wyspą Wulkanem Rinjani to główne atuty wyspy Lombok. Jeżeli pragniemy jeszcze odrobiny ciszy i spokoju, można stąd udać się również na piękne i kameralne wysepki Gili, znajdujące się nieopodal Lombok. Interesujące okaże się na pewno zetknięcie z lokalną kulturą Sasaków. Będąc na Lombok można odwiedzić tradycyjne wioski, które specjalizują się w garncarstwie oraz tkactwie ikatu. O samym Lombok mówi się, że przypomina Bali sprzed mniej więcej trzydziestu lat. Chociażby z tego powodu warto je zobaczyć. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!