Świątynie i wulkany Jawy z nieodkrytym Bali

Podróż do Indonezji może okazać się zapierającą dech w piersiach przygodą i źródłem fantastycznych wspomnień. Kierunków tej podróży jest to wyboru wiele. Jednak największą szansą na poznanie magicznej Indonezji jest wizyta na Jawie oraz Bali. Atrakcji tutaj z pewnością nie zabraknie. Podróż z Planet Escape gwarantuje poznanie wszystkich najważniejszych miejsc, zabytków i fantastyczny relaks.

Jawa na Jawie!

Turyści po przylocie do Dżakarty transportowani są od razu do Yogakarty, znanej jako kulturowa stolica Jawy. Co czeka nas w tym wyjątkowym mieście? Znajdują się tu dwie przepiękne świątynie: Borobudur i Prambanan. Przyciągają one zarówno liczne rzesze turystów, jak i pielgrzymów z całego świata, stanowiąc wyjątkową atrakcję turystyczną i miejsce kultu. Położone są niedaleko siebie, a ich bliskość najlepiej świadczy o tym, że w dawnych czasach na Jawie żyli obok siebie w całkowitej zgodzie i harmonii wyznawcy buddyzmu oraz hinduizmu. Oba zabytki zarówno buddyjska Borobudur, jak i hinduska Prambanan zostały wpisane na listę światowego dziewictwa UNESCO. W Yogyakarcie można zobaczyć również tradycyjny jawajski teatr cieni. W czasie odbywających się tylko nocą przedstawień, cień lalki, oświetlonej specjalną lampą olejową, pada na ekran z białej tkaniny bawełnianej. Niewątpliwą atrakcją Yogyakarty są również słynne pałace królewskie, a zwłaszcza Keraton, pałac sułtański wybudowany w latach 1755 -1795. Będą w tym mieście nie można odmówić sobie również spróbowania specjałów jawajskiej kuchni ulicznej.

Cel podróży: Bali

Kolejnym celem podróży jest Bali. Zakwaterowanie w jednym z eleganckich hoteli w tradycyjnym balijskim stylu – Tanah Lot, pozwoli z pewnością na chwile relaksu i wypoczynku. Otoczony z jednej strony tarasami ryżowymi, z drugiej zaś wodami Oceany Indyjskiego, zapewnia niezwykłe widoki. To prawdziwy raj dla osób szukających ciszy i spokoju. Miejsce to stanowi poza tym doskonałą bazę wypadową do zwiedzania wyspy.

Lasy tropikalne

Godne uwagi są przede wszystkim cudowne lasy tropikalne balijskiego parku narodowego. Mamy okazje podziwiać niesamowite widoki na Zatokę Menjangan, zielone góry i tradycyjną balijską architekturę. Osoby spędzające czas aktywnie będą zachwycone idealnymi warunkami do uprawiania snorkelingu, pływania kajakiem wśród lasów namorzynowych oraz innych form aktywności. W trakcie pobytu w eko-lodgu można skorzystać również z kąpieli z naturalnych gorących źródeł.

Po tym relaksie czeka nas jeszcze powrót na wyspę Jawa i nocleg w hotelu u stóp wulkanu Iljen. Warto dobrze wypocząć, bo rankiem odbędziecie podróż na krawędź krateru, która trwa dwie godziny. Będą to z pewnością dwie niezapomniane godziny. Iljen to zarazem przepiękne, a ale i straszne miejsce. Przygotujmy się na niesamowity krajobraz krateru, widok pięknego jeziora na jego dnie i cytrynowożółte opary siarki, które ulatniają się z dołu. Gęsty dym siarki, i jej kopalnia na dole robią ogromne wrażenie.

Cała podróż pozostawi w waszej pamięci niezatarte wspomnienia. Jeżeli lubicie wypoczynek, w trakcie którego chwile relaksu łączą się z aktywnym zwiedzaniem danego miejsca, oto wyjazd idealny. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!