Co trzeba zobaczyć na Bali?

Bali jest jedną z najbardziej popularnych wysp turystycznych całego archipelagu indonezyjskiego. Wizyta tutaj pobudza zmysły. Zaraz po przybyciu na wyspę możemy poczuć odurzający zapach kadzidła, jakby zawieszony w gęstym, tropikalnym powietrzu. Tradycyjne melodie gamelu rozbrzmiewają przy szumie motorowerów. Mimo zamieszania i turystycznego zgiełku, wyspa jest bogata w naturalne piękno oraz ciekawe atrakcje dla podróżujących. Przedstawiamy dwa wyjątkowe miejsca na turystycznej mapie Bali.

Pura Tanah Lot
Około 20 km na północny zachód od Kuty znajduje się Pura Tanah Lot, która jest jedną z najbardziej znanych świątyń na Bali. Wszystko za sprawą wspaniałej scenerii nadmorskiej. Świątynię wybudowano na skalistej wysepce, o którą nieustannie rozbijają się fale. Dla ludów balijskich jest to jedno z najbardziej świętych miejsc na wyspie. Pura Tanah Lot podziwiana na tle zachodu słońca robi niesamowite wrażenie. Świątynia została zbudowany na początku XVI wieku, z inspiracji kapłana Nirartha, który po spędzeniu nocy na skałach, poprosił miejscowych rybaków, aby zbudowali tu świątynię. Z Tanah Lot można powędrować szlakiem turystycznym do pięknej Batu Bolong, kolejnej świątyni morskiej położonej na wysepce skalnej.

Mount Batur
Codziennie, jeszcze w ciemnościach nocy, setki turystów na Bali rozpoczynają wędrówkę na 1700 metrowy szczyt Mount Batur, aby obserwować, jak słońce wschodzi ponad pokrytymi mgłą górami. Ten święty wulkan znajduje się w dzielnicy Kintamani, w centralnej części Bali, około godziny jazdy od miasta Ubud. Szlak jest bardzo dobrze oznakowany i stosunkowo łatwy, a wędrówka zwykle trwa około dwóch do trzech godzin. Zwiedzanie z przewodnikiem obejmuje zazwyczaj śniadanie piknikowe, z jajami gotowanymi na parze z aktywnego wulkanu! W pogodny dzień widoki są spektakularne. Można podziwiać okoliczne pasma górskie i piękne jezioro Batur, główne źródło wody nawadniającej dla Bali. Na wędrówkę trzeba się odpowiednio przygotować. Niezbędne są stabilne buty oraz kilka warstw odzieży. Przed wschodem słońca, możemy doświadczyć, bowiem przenikającego chłodu.


Wycieczkę można połączyć z wizytą w jednej z najważniejszych świątyń Bali, Pura Ulun Danu Batur, położonej nad brzegiem jeziora oraz kąpielą terapeutyczną w gorących źródłach w pięknej miejscowości Toya Bungkah.


Źródło: http://www.wsandalach.pl/robic-bali/

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!