Kultura Bali i rajskie Gili

Indonezja zachwyca swoją różnorodnością, kulturą obyczajami i sposobem życia mieszkańców. Jeżeli więc chcecie odwiedzić ten niezwykły kraj, wybierzcie się w podróż, której głównym celem będzie poznanie prawdziwego Bali i życia mieszkańców tej wyspy. Będziecie mieli również szansę zakosztować raju, bo o Gili, trzech kameralnych wysepkach, położonych u wybrzeży wyspy Lombok  nie można powiedzieć inaczej. 

Pobyt w eleganckim hotelu w tradycyjnym balijskim stylu w tropikalnych ogrodach przy samej plaży Seminyak zapewni komfort i idealny wypoczynek. Stanie się również okazją do świetnej zabawy w jednej z tutejszych restauracji, barów czy tętniących życiem i muzyką klubów. Dodajmy do tego relaks w salonie masażu, które są tutaj wyjątkowo tanie… i otrzymujemy szansę na udaną aklimatyzację na tej cudownej wyspie. 

Ubud - stolica Bali

Poznamy Ubud, prawdziwą kulturową stolicę Bali. Przez wiele osób miasteczko to uważane jest nie tylko za najpiękniejsze na wyspie Bali, ale również w całej Indonezji. Cudowne położenie miasta, między polami ryżowymi, starożytnymi świątyniami i pałacami buduje niezwykłą wręcz atmosferę tego miejsca. Atrakcją, która musimy tu zobaczyć jest Monkey Forest, rezerwat przyrodniczy, który zamieszkuje ponad 600 makaków. Kontakt z tymi bezpośrednimi małpami może dostarczyć wyjątkowych wrażeń. Usytuowane tu zostały również trzy świątynie hinduistyczne, zaś liczne wzgórza, strumyki oraz fascynujące rzeźby tworzą wyjątkową przestrzeń. W Ubud znajduje się także ogromna liczba galerii, warsztatów artystycznych i sklepów z przeróżnymi formami sztuki. Dla turystów pragnących poznać kulturową stronę wyspy to miejsce idealne.

Urokliwe zakątki Bali

Będziecie mieli okazje zobaczyć najbardziej urokliwe zakątki Bali, począwszy od Tegalang – słynnego punktu widokowego z którego rozpościera się widok na wspaniałe tarasy ryżowe, przez plantację kawy, po wioskę balijską Penglipuran z najlepiej na wyspie zachowaną architekturą oraz Świątynią Kehen.

Rajskie wyspy Gili

W niewielkiej odległości od Bali znajdują się rajskie wyspy Gili. Kilka dni spędzonych tutaj potrafi naładować akumulatory na naprawdę długi czas. Każda z trzech wysp, Gili Meno, Gili Trawangan oraz Gili Air posiada swoje własne zaplecze turystyczne, oddzielne kompleksy turystyczne, restauracje, bary, a przede wszystkim niewiarygodnie piękne plaże. Na każdej z nich panuje też nieco odmienna atmosfera. Wyspa Trawangan w ciągu dnia umożliwia relaks na piaszczystych plażach i kąpiele w zawsze ciepłej i przejrzystej, turkusowej wodzie, natomiast wieczorem staje się namiastkę głośnej i zabawowej atmosfery wyspy Bali. Na Gili Meno można z kolei zobaczyć prawdziwy symbol Wysp Gili, czyli morskiego żółwia. W morzu natkniemy się też na mnóstwo kolorowych rybek oraz przy odrobinie szczęścia zobaczymy manty, czyli słynne diabły morskie. Wyspa Gili Air, najmniejsza spośród trzech wysepek jest natomiast idealna do wypoczynku rodzinnego. Aż trudno będzie opuścić ten mały skrawek raju na Morzu Balijskim. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!