Muzea w Indonezji

Turyści odwiedzają Indonezję przede wszystkim ze względu na piękno dziewiczej natury, cudowne plaże i fantastyczne miejsca do nurkowania. W kraju tym można jednak zwiedzić również kilka ciekawych obiektów muzealnych. Przybliżymy więc nieco muzea, na wizytę w których warto przeznaczyć choć część czasu spędzanego w Indonezji.

Muzeum Sztuki Agung Rai

Muzeum Sztuki Współczesnej w Ubud posiada zbiory sztuki współczesnej, ale i takiej z początków XX wieku. To właściwie cały kompleks muzealny, w którym spokojnie można spędzić cały dzień. Piękne budynki, rzeźby, wewnętrzne świątynie budzą zaciekawienie i zachwyt. Znajduje się tu również piękny ogród wypełniony kwiatami, licznymi strumieniami, fontannami i sadzawkami. Miejsce pozwala odetchnąć nieco od miejskiego i turystycznego zgiełku Bali. Co ciekawe na terenie muzeum każdy może zamieszkać. Wystarczy wynająć jedną z ogrodowych willi. Jeżeli chcemy zobaczyć Bali w pigułce, wizyta tutaj jest najlepszym z możliwych pomysłów.

Muzeum Sztuki Neka

Muzeum Sztuki Neka w Ubud należy do największych, ale i najstarszych galerii w Ubud. W tradycyjnych balijskich pawilonach można oglądać niezwykle piękne i interesujące zbiory pogrupowane chronologicznie. Swoją nazwę zawdzięcza indonezyjskiemu koneserowi sztuki Suteji Neka. Warto go odwiedzić, aby zapoznać się z poszczególnymi okresami w malarstwie balijskim. Muzeum składa się z kilku stylowych budynków, rozmieszczonych w pięknym ogrodzie. To jedno z tych muzeów, gdzie turyści mogą czuć się bardzo swobodnienie. Obowiązuje tu zachowanie bezwzględnej ciszy, nie są konieczne również kapcie na buty.

Muzeum Batiku Danar Hadi

Indonezyjczycy kochają batik. Nic dziwnego, że powstało tu Muzeum poświęcone tej wyjątkowej sztuce. Muzeum Batiku Danar Hadi w Solo to miejsce niezwykłe. Galeria powstała z inicjatywy Santosa Doellah. Jej misją jest ukazanie precyzyjnej techniki malarskiej polegającej na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. W roku 2009 indonezyjski batik został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Zbiory muzeum w Solo przedstawiają wszelkie aspekty powstawania i rozwoju sztuki batiku. 

Muzeum Pasifika

Muzeum Pasifika jest muzeum sztuki zlokalizowanym na Bali. Założyli je w 2006 roku Moetaryanto P i Philippe Augier. Kolekcja muzeum obejmuje ponad 600 dzieł sztuki, autorstwa 200 artystów z 25 krajów. Muzeum posiada szereg galerii, a wśród nich: Artyści Indonezyjscy, Włoscy Artyści w Indonezji, Holenderscy Artyści w Indonezji, Francuscy Artyści w Indonezji, Artyści Indoeuropejscy w Indonezji, Artyści na Półwyspie Indochińskim: Laosie, Wietnamie i Kambodży, Artyści na Polinezji i Thaiti. Organizowane są tu również wystawy czasowe. 

Oczywiście to tylko niektóre z licznych atrakcji muzealnych. Warte uwagi są również takie obiekty, jak: Muzeum Puri Lukisan w Ubud, Muzeum Ullen Sentalu w Yogyakarta, Muzeum Bank Indonezja w Jakarta, Muzeum Don Antonio Blanco w Ubud czy Muzeum Sampoerna w Surabaya. Na miasto sztuki, jeżeli chodzi o jej promocję wyrasta zdecydowanie Ubud, położone na Bali. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!