Ubud - kulturowa stolica Bali

Obecnie coraz więcej osób wybiera się w ramach odpoczynku do Indonezji – jest to największy kraj wyspiarski rozciągający się na ponad siedemnaście tysięcy wysp, z czego jedynie około sześć tysięcy wysp jest zamieszkanych. Będąc w podróży na Bali – jedną z większych i bardziej popularnych wysp Indonezji, warto wybrać się również w odwiedziny do Ubud. Będziemy wprost zachwyceni tym czego się tam dowiemy, co zobaczymy i kogo spotkamy, a nasz urlop stanie się urozmaicony, ciekawy i pełen przygód. Spędzenie kilku dni w Ubud z pewnością można nazwać spotkaniem z kulturą.

Ubud
Ubud to miasto w Indonezji położone na wyspie Bali w dystrykcie Ubud, leży wśród pól ryżowych i w stromych wąwozach u podnóża regency Gianyar. Już więc samo jego położenie jest niezwykle malownicze i urokliwe. Ubud liczy około trzydzieści tysięcy mieszkańców. Co więc koniecznie powinniście zobaczyć będąc w Ubud? Jest kilka takich pozycji których nie można przegapić.

Monkey Forest Road
Ubud jest dużo spokojniejsze, a także nieco mniej turystyczne i bardziej osadzone w tradycji niż inne duże miasta Indonezji. Jest to miasto jak to się mówi „ na przynajmniej kilka dni” – warto więc zarezerwować sobie tyle czasu aby na spokojnie zwiedzić Ubud i pobyć w nim a nie tylko zobaczyć. Szczególnie warto zobaczyć będąc w Ubud jedną z dwóch głównych ulic czyli Monkey Forest Road. To tu mieści się sporo niedrogich hosteli a także zdecydowana większość knajp i sklepów. Jest to główna ulica miasta i zarazem najbardziej reprezentatywna ulica.

Seraswati Temple
Saraswati to przepiękna wręcz świątynia położona w samym centrum Ubud, otoczona jest ona uroczym jeziorem porośniętym lotosami. Jest to cudowne miejsce aby odpocząć i odprężyć się, a także zaspokoić nasze zmysły estetyczne przyglądając się kwiatom lotosu. Wieczorami w tym miejscu właśnie można obejrzeć pokaz tradycyjnego tańca balijskiego. Natomiast po zwiedzaniu można zrelaksować się w restauracji położonej tuż obok i zaspokoić inne zmysły - smaku.

Targ w centrum Ubud
Jest to tradycyjny targ, gdzie można obejrzeć i kupić wiele tradycyjnych indonezyjskich produktów. Warto pójść, obejrzeć a jeżeli planujemy jakieś zakupy – warto się targować, sprzedawcy wręcz tego oczekują dlatego proponowane przez nich ceny zawsze będą wyższe niż te które tak naprawdę chcą osiągnąć i wynegocjować.

Monkey Forest Sanctuary
Kolejnym miejscem niezaprzeczalnie godnym odwiedzenia jest Monkey Forest Sanctuary jest to jedno z tych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć w Ubud. Monkey Forest Sanctuary to zamknięty park, w którym można spotkać ogromną ilość małp. Warto przy wejściu kupić kiść bananów ponieważ jest to jedyna rzecz, którą można dokarmiać te zwierzęta. Małpy w tym własnie parku są przyzwyczajone do ludzi, jednak mimo to trzeba uważać prócz małych słodkich i uroczych małpiątek można również spotkać dorosłe osobniki, które potrafią być agresywnę gdy wyczują ewentualne zagrożenie dla swoich młodych, lub gdy walczą z innymi dorosłymi osobnikami.

Ubud Palace
Ubud Palace jest to skromny budynek którego największą atrakcją są taneczno-muzyczne, tradycyjne balijskie przedstawienia i wystąpienia, odbywające się w Palace Ubud co wieczór. Jeśli więc dysponujecie jakimś wolnym wieczorem to to jest świetny sposób na wykorzystanie go w pełni

Poznanie techniki Batiku
Batik jest to technika malarska charakterystyczna dla Indonezji. Polega ona na warstwowym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca, które nie zostały wcześniej zabezpieczone woskiem. Dla uzyskania wyjątkowego efektu proces woskowania i farbowania jest powtarzany kilka razy. A genialne obrazy tworzone właśnie tą techniką można podziwiać w licznych galeriach.

Zjedz coś tradycyjnego
Jeżeli lubicie będąc w różnych miejscach świata próbować rodzimej kuchni to polecam serdecznie spróbowanie prawdziwie indonezyjskiej kuchni. W Ubud warto zjeść w warungu (czyli przyulicznej knajpce) Makan Bu Rus - serwują tam typowo indonezyjskie dania jak nasi goreng czy mie goreng.

Podsumowanie
Jak widzicie różnych atrakcji kulturalnych w Ubud jest wiele i jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki temu czas spędzony w Indonezji, gdy znudzi nam się już leżakowanie na plaży, opalanie i spacerowanie po wulkanach możemy urozmaicić również w taki sposób.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!