Czar miasta Ubud - kulturowa stolica Bali.

Ubud przez wielu uważane jest za najładniejsze miasteczko na Bali. Niektórzy nawet twierdzą, że nie ma piękniejszego miasta w całej Indonezji. Jest w związku z tym jednym z najciekawszych miejsc na turystycznej mapie kraju. Liczba turystów przekracza tu znacznie liczbę mieszkańców. Ubud jest rzeczywiście wyjątkową miejscowością ,w której ganki, domy czy sklepy wyglądają niemal jak małe urocze hinduskie świątynie, w którym odnaleźć można zarówno hipsterskie knajpki, jak i romantyczne restauracje.

Ubud leży wystarczająco daleko od obleganej przez turystów i pełnej zgiełku Kuty. Jest miejscem gdzie nie trudno o wyciszenie i relaks. Można wybrać się na jogę, skorzystać ze spa, czy alternatywnej medycyny oraz poznać uroki tego naprawdę niesamowitego miejsca, a przede wszystkim poznać smaki  indonezyjskiej kuchni. Cudowne położenie miasta, między polami ryżowymi, starożytnymi świątyniami i pałacami sprawia, że atmosfera tu panująca jest niesamowita.

Atrakcje turystyczne Ubud

Miejscem, którego nie można nie zobaczyć będąc w Ubud jest Monkey Forest, który zamieszkuje ponad 600 makaków. Małpy są bardzo bezpośrednie. Nie robią sobie nic z obecności licznych turystów. Wręcz przeciwnie, podbiegają do nich mając nadzieję na jakiś smaczny kąsek. Biegają pomiędzy budynkami świątyń, rzeźbami smoków z Komodo, posągami małp i drzewami. Miejsce to i kontakt z tymi niezwykłymi zwierzętami z pewnością może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to nie tylko rezerwat przyrodniczy, ale również święte miejsce dla miejscowych. Znajdują się tu bowiem trzy świątynie hinduistyczne. Sama małpa i jej mitologia zajmuje zaś bardzo ważną pozycję w balijskiej kulturze. Spacer po parku może okazać się ogromną przyjemnością. Zgromadzono tu aż 115 różnych gatunków drzew.  Liczne wzgórza, strumyk i niesamowite rzeźby tworzą cudowną przestrzeń.

W Ubud co krok można natknąć się na świątynie. Jest ich tu bardzo dużo. Tuż przy głównej ulicy, Cafe Lotus, znajduje się Świątynia Pura Saraswati Temple. Wznosi się majestatycznie wśród kwiatów lotosu. W miejscowości Sebatu w Tegallalang, około 12 km na północ od głównego centrum Ubud znajduje się jeden z najpiękniejszych kompleksów świątynnych na Bali - Gunung Kawi Sebatu. Położona wśród zielonych ogrodów świątynia robi niesamowite wrażenie. Bije z niej ogromny spokój. To idealne miejsce do medytacji… i relaksującego spaceru. Na północny -wschód od Ubud, w miejscowości Tampaksiring znajduje się natomiast jedenastowieczna świątynia Pura Gunang Kawi. Prowadzi do niej kilkaset schodów, ale warto podjąć ten trud, aby zobaczyć z bliska wodospad, piękne tarasy ryżowe oraz rzeźbienia w skale/grobowce, a na końcu cudowną świątynię.

Ubud stanowi również miejscowe centrum kultury i sztuki.  Ma tutaj swoje domy chyba cała śmietanka artystyczna Bali.  Nieskończona liczba galerii, warsztatów artystycznych i sklepów z przeróżnymi formami sztuki przyciąga turystów pragnących poznać kulturową stronę wyspy. Turyści mają tu możliwość spacerów małymi uliczkami i podziwiania z bliska dzieł artystów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić jakiś wyjątkowy przedmiot, rzeźbę czy obraz. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!