Co warto zobaczyć w Indonezji?

Indonezja oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Kraj ten potrafi, co prawda irytować wszechobecnym tłumem, hałasem i chaosem, ale jednocześnie zachwyca niezwykłymi krajobrazami, dziką naturą oraz wyjątkowymi zabytkami. Co warto tu zobaczyć? Przede wszystkim wulkany. Indonezja jest krainą słynącą z wulkanów. Jest ich tu około 500. Ponad jedna piąta czynnych. Wśród aktywnych wulkanicznie obszarów świata, Indonezja znajduje się na bardzo wysokiej pozycji. Najbardziej znany jest wulkan Bromo znajdujący się na wyspie Jawa. Ale poza nim, mnóstwo innych zasługuje na uwagę.

Wulkany na wyspie Jawa
Wspomniany już wulkan Bromo nie należy do najpiękniejszych, jest za to najpopularniejszym i chyba najłatwiejszym do zdobycia wulkanem Indonezji. Okolica, w której jest zlokalizowany jest niesłychanie malownicza, a podziwianie wschodu słońca z jego szczytu zapewnia niezapomniane wrażenia. Najwyższym wulkanem Jawy jest majestatyczny Semeru, o wysokości 3676 m.n.p.m. Z kolei najaktywniejszy jest Merapi, na który wyrusza wiele trekkingowych wycieczek. Oczywiście, jeżeli bieżąca aktywność wulkaniczna na to pozwala. Na niektóre wulkany Jawy nawet nie trzeba się wspinać. Na Tangkuban Perahu wyjedziemy samochodem niemal na sam szczyt.

Wulkany na wyspie Jawa
Najaktywniejszym wulkanem na Sumatrze pozostaje Marapi (nie mylić z Merapi), mający 2891 m.n.p.m., który stanowi cel licznych wycieczek. Wyprawę warto zaplanować tak, aby zobaczyć ze szczytu wulkanu spektakularny wschód słońca. Na Sumatrze znajduje się również najwyższy wulkan w całej Indonezji. To mający 3805 m.n.p.m. Kerinci. Położony jest na terenie Parku Narodowego Kerinci Seblat. Z jego szczytu podziwiać można zachwycające krajobrazy. Kerinci otacza dżungla, z której wyrastają inne wulkany. Natomiast u jego podnóża roztaczają się plantacje herbaty, które wyglądają niezwykle efektownie.

Wulkan Kelimutu
Na wyspie Flores znajduje się jeden z najbardziej niesamowitych wulkanów świata. Kelimutu o wysokości 1640 m. n.p.m. słynie ze swoich trzech oddzielnych kraterów. W każdym z nich powstało jezioro. Jeziora na Kelimutu posiadają przedziwne, bardzo intensywne kolory. To rezultat działania minerałów, których jest w wodzie bardzo dużo. Barwa jezior zmienia się wraz z upływem czasu. Obecnie największe jezioro zachwyca kolorem turkusowym, mniejsze ma barwę rdzawo bordową, zaś najmniejsze jest zupełnie czarne. Co ciekawe, kiedyś miało ono kolor biały.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!