6 powodów , dla których warto odwiedzić Lombok, zamiast Bali

Od dziesięcioleci turyści znają Lombok jedynie, jako siostrzaną wyspę Bali. Bali zdecydowanie słynie z wyższej renomy i jest bardziej popularnym celem podróży. Choć istnieje wiele powodów, które sprawiają, że warto odwiedzić Bali, my przedstawimy dziś argumenty przemawiające za tym, że to właśnie Lombok jest bardziej interesujące, niż Bali.

Więcej natury
Bali wita miliony międzynarodowych turystów rocznie. Oczywiście, ten fakt bardzo pozytywnie wpływa na wciąż rozwijającą się sferę turystyczną wyspy. Powstają nowe ośrodki wypoczynkowe, nowe restauracje, nowe atrakcje dla żądnych wrażeń turystów. Lecz niestety wyspa utraciła raz na zawsze swoją czystość i dziewiczy stan. Tymczasem Lombok nadal posiada dziką roślinność, idylliczną linię brzegową i autentyczne tradycyjne społeczności.

Mniejszy tłok
Ze względu na obfitość turystów na Bali, wiele tradycyjnych wiosek ma teraz bardzo turystyczną atmosferę, a większość głównych destynacji jest niezwykle zatłoczona, zwłaszcza w sezonie turystycznym. To nie przeszkadza wszystkim, ale są turyści, którzy pragną spokojnych i kameralnych chwil. Powinni oni rozważyć wizytę na Lombok, zamiast na Bali.

Niższe ceny
Jako mniej popularny turystyczny cel, Lombok proponuje większość towarów i usług w dużo niższych cenach, niż Bali. Wielu turystów jest wręcz zaskoczonych, jak przystępne ceny oferują prywatne wille oraz fantastyczne restauracje na wyspie Lombok.

Brak korków
Większy ruch turystyczny na Bali przekłada się oczywiście na bardziej zatłoczone ulice. Korki i nieprzejezdne drogi to sytuacje, które zdarzają się tu bardzo często. Na Lombok tego rodzaju problemy znikają. Tutaj turyści mogą wygodnie jeździć rowerem, z jednej dziewiczej plaży, na inną.

Wygodny punkt wypadowy
Wyspa Lombok dla turystów jest zlokalizowana wręcz strategicznie. Może stanowić idealną bazę wypadową na inne wyspy archipelagu indonezyjskiego, między innymi cudowne, rajskie wyspy Gili. Wystarczy kilka godzin, aby udać się na pobliskie wyspy, a kosztuje to znacznie mniej, niż dotarcie do nich z Bali.

Takie atrakcje tylko w Lombok!
Wyspa Lombok jest także pełna rozmaitych atrakcji turystycznych, których nie ma na Bali. Właściwie każdy turysta może tu znaleźć coś dla siebie. Na Bali można zobaczyć niezwykłe, majestatyczne wodospady. Jednak wodospady na Lombok trudno porównać do innych. Warto wymienić wodospad Tiu Teja, Tiu Kelep, spektakularny wodospad Benang Kelembu. Każdy z nich posiada swoje unikalne cechy.

Bali i Lombok mają swoje własne idylliczne plaże, z czystą, niebieską wodą i gładkim, białym piaskiem, ale tylko jedna z tych wysp, Lombok, ma wybrzeże o różowych piaskach. Pink Beach, lub jak mieszkańcy nazywają to miejsce Tangsi Beach, znajduje się z dala od innych obszarów turystycznych, i nadal zachowuje swój naturalny stan, z czystą, niemal przezroczystą wodą i dziewiczym piaskiem w różowym odcieniu.

Imponująca wysokość Mount Rinjani i naturalne uroki, tego wyjątkowego wulkanu na Lombok są wystarczającym powodem, aby odwiedzić wyspę. W dodatku na szczycie znajduje się majestatyczne jezioro Segara Anak. Bali ma również wiele niesamowitych tras turystycznych i gór, ale Mount Rinjani wygrywa w starciu z nimi.

Nawet, jeśli Lombok i Bali są usytuowane stosunkowo blisko siebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny obszar Indonezji, ich kultury są bardzo różne. Ludem rdzennym w Lombok jest plemię Sasak, które mówi własnym językiem i utrzymuje islam, jako dominującą religię, podczas gdy większość mieszkańców Bali to wyznawcy hinduizmu. Zwiedzając Lombok turyści mogą przyjrzeć się ich wyjątkowej kulturze plemienia Sasak i obserwować jego codzienne życie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 254 632

E-mail: kontakt@biuro-podrozy.org.pl

Na naszej stronie znajdziesz praktyczne porady dotyczące wypraw w egzotyczne zakamarki całego świata. Kuchnia, kultura i obyczaje "tambylców" nie będą Ci obce! Zapraszamy!